UK Rock Legends

brytyjska grupa pop-rockowa, w skład której wchodzi pięciu legendarnych muzyków. Koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów, w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie. (Smokie, The Animals, Joe Cocker, John Miles, Thin Lizzy i wiele innych) Założycielem i pomysłodawcą grupy są Martin Bland (wokalista i basista) oraz Steve Hutchinson (klawiszowiec i wokalista).

Martin Bland (wokal i bas).

Martin wychował się w północnej części Anglii grając w wielu znanych miejscowych zespołach takich jak Lucas Tyson i Warbeck. Później zaczął pracować z Terrym Slessor (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kosoff, gitarzysta Free) w zespole Beckett, gdzie występował razem ze Stevie Hutch (The Animals) i Paulem Thompsonem (Roxy Music). Zespół zagrał wiele koncertów razem z John'em Miles w charakterze specjalnego gościa obok Joe Cockera i Deric Dyer'a saksofonisty Tiny Turner. W następnych latach Martin koncertował razem z legendarnym gitarzystą Eric Bell i jego zespołem Thin Lizzy, potem został zaproszony przez Hilton Valentine i John Steeel do grupy The Animals. Grupa Animals, w skład której wchodził Martin koncertowała bez przerwy na całym świecie, w sumie dając ponad 2000 koncertów. Martin został najdłużej grającym basistą w zespole (jego poprzednik Chas Chandler grał tylko 4 lata). Od 2000r. komponuje i gra koncerty z legendarną już grupą Uk Legends. W 2002r. Martin koncertował w Skandynawii z Alanem Silsonem gitarzystą i kompozytorem grupy Smokie.

Stevie Hutch (wł. Steve Hutchinson), (wokal i klawisz).

Stevie jest jednym z najdłużej grających członków zespołu The Animals, jego poprzednicy: Alan Price - 3 lata, Dave Rowberry 4 lata. Przyszedł na świat w przybrzeżnym miasteczku Południowego Shields na północnym wschodzie Anglii. Już w wieku 7 lat uczęszczał na lekcje klasycznej gry na fortepianie. W wieku 13 lat zdobył swoją pierwszą poważną pełnoetatową pracę: grał na organach w dwóch slynnych kościołach. W wieku 15 lat miał już wystarczające duże umiejętności żeby podjąć naukę w Londyńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, ale zamiast tego pozostał w domu i poddał się wdziękom "Rock and Rolla". Pod wpływem muzyki takich zespołów jak Deep Purple, Black Sabath, Led Zeppelin i Pink Floyd, Stevie Hutch będąc w wieku 16lat zebrał swoją pierwszą kapelę. Niestety był zbyt młody żeby rozpocząć trasę koncertową po Skandynawii, po prostu nie mógł uzyskać zezwolenie na wykonanie takiego rodzaju pracy, w tak młodym wieku. W międzyczasie kontynuował pracę w wielu innych zespołach hard rockowych takich jak Warbeck, Fragile i Becket razem z założycielem tego zespołu Terry Slessorem (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossof, gitarzysta Free) i perkusistą Paulem Thompsonem (Roxy Music). Następnie został zaproszony do grupy Animals przez Hiltona Valentine - gitarzystę, i Johna Steel'a - perkusistą. Koncertował razem z The Animals aż 8 lat i zagrał z nimi ponad 1000 koncertów w USA, Australii, Japonii, na Dalekim i środkowym Wschodzie, Europie i ZSRR. Steva można usłyszeć na płytach grupy The Animals w takich albumach jak "House of the Rising Sun", Greatest Hits", oraz "Interesting Life". Od 2000r. komponuje i gra koncerty z legendarną już grupą Uk Legends. W 2002r. Stevie koncertował w Skandynawii z Alanem Silsonem gitarzystą i kompozytorem grupy Smokie.

Graham Hunter (gitara i wokal). 

Już w wieku dziesięciu lat podjął naukę na gitarze klasycznej. W wieku 15 lat grał już na gitarze elektrycznej w lokalnych zespołach i stał się lokalnym rock Guitar Hero w północno-wschodniej Anglii. Nie musiał długo czekać na propozycję. Najpierw znalazł pracę w zespole wokalisty i frontmana Terry Slessor z Beckett i Paul Kosoff's Back Street Crawler a następnie udał się do nagrania z John Miles i dołączył Eric's Bell Thin Lizzy jako główny gitarzysta podczas trasy w całej Europie. Jest jednym z bardziej cenionych brytyjskich gitarzystów sesyjnych. Od 2000r. jest gitarzystą legendarnej już grupy Uk Legends.

Mickey Mad Dog Davis

perkusista grający wcześniej z "John Miles" .